Pozycjonowanie w Google
PDF Drukuj Email

Reklama w internecie nastąpiła z chwilą, gdy pojawiły się pierwsze wyszukiwarki Internetowe. Pozycjonowanie stron w pierwszych wyszukiwarkach internetowych było stosunkowo proste, tanie i opierało się w zasadzie tylko na słowach kluczowych zdefiniowanych przez webmasterów w kodzie strony. Szybko okazało się jednak, że tak uproszczony sposób wyszukiwania stron w internecie nie jest pozbawiony wad, a największą z nich jest możliwość podstawiania słów kluczowych kompletnie niedopasowanych do treści strony przez co Internauta zamiast otrzymać interesujące go wyniki niejednokrotnie otrzymywał treści niedopasowane do zapytania. Wiarygodność tego typu wyszukiwarek była dyskusyjna.

Jedyną szansą na odbudowanie wiarygodności wyszukiwarek było stworzenie takiego silnika wyszukiwania, który zwracałby wyniki jak najbardziej dopasowane do zapytania. Najlepszym przykładem wiarygodnej wyszukiwarki jest Google, co potwierdzają rankingi zgodnie z którymi wyszukiwarka Google jest samotnym i niekwestionowanym liderem rynku.

Wraz z rozwojem Internetu oraz metod wyszukiwania informacji w Internecie pojawiły się firmy, zajmujące się pozycjonowaniem (inaczej: plasowanie lub popularyzacja stron) czyli takim wpływaniem na wyszukiwarkę, aby stronę poddaną pozycjonowaniu umieszczała jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

W związku nieustannie rosnącym zainteresowaniem usługą określaną ogólnie jako pozycjonowanie stron oprócz tzw. etycznych form pozycjonowania zaczęły pojawiać się nieetyczne metody, przed którymi wyszukiwarka Google, chcąc zachować wiarygodność, musiała się bronić. W związku z tym wykrycie nieetycznych form pozycjonowania skutkuje uznaniem poddanej nieetycznemu pozycjonowaniu strony jako SPAM i obniżeniem lub nawet wykluczeniem strony z wyników wyszukiwania dlatego tak istotne jest wybranie właściwej firmy pozycjonującej, która utrzyma nasze hasła na wysokich pozycjach.