Skuteczne pozycjonowanie
PDF Drukuj Email

Skuteczność pozycjonowania stron internetowych można rozpatrywać z dwóch punktów widzenia. Patrząc z punktu widzenia firmy zajmującej się pozycjonowaniem stron internetowych skuteczne pozycjonowanie oznacza umieszczenie strony internetowej poddanej pozycjonowaniu w obrębie jak najwyższych pozycji w rankingu wyszukiwarki. Przedsiębiorca, który dąży do zwiększenia zysków swojej firmy, spogląda na tę sprawę nieco inaczej, szerzej i bardziej praktycznie. Z jego punktu widzenia najistotniejsze jest nie to żeby strona pokazywała się na pierwszym miejscu ale to aby przełożyło się to na wyniki finansowe firmy. Jeśli oba te punkty widzenia spotkają się w jednym miejscu możemy mówić o skutecznym pozycjonowaniu.
Rola firmy zajmującej się marketingiem internetowym polega nie tylko na umieszczeniu strony jak najwyżej w rankingu ale również na takim doborze słów kluczowych aby wysoka pozycja strony na te hasła przekładała się na wyniki finansowe.
Podsumowując, skuteczne pozycjonowanie stron internetowych oznacza umieszczanie ich na czołowych miejscach w rankingu wyszukiwania, ale na hasła istotne, które w jak największym stopniu przełożą się na kondycję firmy, nowe zlecenia czy też zakupy w przypadku sklepów internetowych.
Dla znakomitej większości firm najważniejsze jest pozycjonowanie w naturalnych wynikach wyszukiwania. Jeśli chodzi o wyszukiwarkę to z sprawa wydaje się prosta – Google, jako samotny lider rynku. Zatem najbardziej skuteczne będzie pozycjonowanie w naturalnych wynikach pozycjonowania wyszukiwarki Google. W zależności od funduszy, które planujemy przeznaczyć na marketing internetowy, można dodatkowo kampanię w naturalnych wynikach wyszukiwania wesprzeć pozostałymi formami reklamy internetowej. W związku z tym, że pozycjonowanie w naturalnych wynikach wyszukiwania jest dość czasochłonne jedną z form wsparcia pozycjonowania może być kampania Adwords, której zaletą jest to, że działa praktycznie natychmiast. Niestety jest to dość droga forma reklamy internetowej i nie każdy może sobie na nią pozwolić. Optymalnym wydaje się uruchomienie kampanii Adwords aż do momentu, kiedy strona zacznie pokazywać się wysoko w wynikach naturalnych.